• ЈПД

#137: Симулација часа из учионице, омогућити да ученици чују објашњење и прате решавање задатка на табли

Опште информације

  • Наставник:
    Ирена Видановић
  • Назив школе:
    Гимназија Пирот, Пирот
  • Тип школе:
    Гимназија
  • Сектор:
    Јавни
  • Општина:
    Пирот
  • Предмет:
    Математика
  • Одељење:
    I1
  • Број ђака:
    25
  • Тип часа/наставе:
    Обрада наставне јединице
  • Облик рада:
    Фронтални

Циљ и исходи наставе

Циљеви:
1. развој способности анализирања информација
2. оспособљавање за решавање задатака
3. преузимање одговорности за властито континуирано учење
4. вешто и ефикасно користе информационе и комуникационе технологије
5. развијају способности комуницирања на даљину

Очекивани исходи:
1. припрема се за час и прати наставу
2. све евентуалне потешкоће у савладавању градива успешно превазилази коришћењем понуђеног садржаја
3. вредно, одговорно обавља све зад


Детаљан опис

Ток часа:
Пре почетка часа:
-У Google учионици поставити обавештење, подсетник о тачном времену почетка часа и тачном времену постављања позива са линком и шифром за пријаву
-Припремити интерактивну таблу
-пријављивање на Zoom митинг
-У заказано време на стриму у учионици поставити позив за Zoom митинг са линком и шифром за пријаву
-прихватити пријаве ученика
На Часу:
-у заказано време почиње час
-поздравити ученике и евидентирати присутне
-На Zoom-у приказујете (Chare Screen)припремљену инерактивну таблу са Jamboard-a
ученици чују глас професора, објашњења професора садржаја који се већ налази на инерактивној табли или који професор пише упоредо са објашњењем
-ученици активно учествују (Unmute)
ученици могу да питају шта им није јасно и да одговарају на постављена питања и пишу на инерактивну таблу, ако за то имају одобрење професора
на крају часа добијају домаћи задатак
По завршетку часа:
-у Google учионици, на стриму поставити линк на документ са диска са детаљно урађеним задацима са часа и домаћим задатком који треба самостално да ураде, сликају свеску и поставе до назначеног рока у учионицу
-у Google учионици, на стриму поставити линк на снимак часа да могу поново прегледати час, ако нешто нису разумели
-захвалити ученицима на пажњи и позвати их да ако има нечег нејасног пишу и јаве се професору ради додатних консултација



Платформе и опрема

Алати:
апликацијe:
Zoom,
Jamboard,
Google учионица i
Google диск
опрема:
рачунар
микрофон
инернет


Дигитални алати

Алати:
апликацијe:
Zoom,
Jamboard,
Google учионица i
Google диск
опрема:
рачунар
микрофон
инернет


Литература

Математика
Збирка задатака и тестова за први разред гимназија и техничких школа
Ж.Иванковић С.Огњановић
Круг Београд


Било је подршке од

Нисам имао/ла подршку


Предности и потешкоће за наставнике

Предност је могућност избора одговарајућих дигиталних алата који могу успешно за замене класичне из учионице на реалном часу


Предности и потешкоће за ученике

Предност је могућност да се час испрати на начин како се то реално у учионици одвија час обраде, да чују живу реч професора, паралелно у реалном времену објашњено и исписано објашњење и начин решавања задатака. Такође, ако не разумеју нешто, постоји могућност прегледавања снимка часа по неколико пута, динамиком која сваком ученику индивидуално одговара.